Pedikúra

 • Img

  Lázeň nohou

  Horkou lázeň nohou můžeme použít jako první pomoc při chřipce, infekci, rýmě či nachlazení. Stimulace krevního oběhu spojená se zvýšením teploty pacienta totiž zvýší aktivitu bílých krvinek a zlepší se tak obrana proti virům. Jako každá dlouhá teplá aplikace působí horká lázeň nohou na organismus zároveň relaxačně, proti nespavosti, odstraňuje stres, únavu a napětí ve svalech. Pacient se při léčbě nejen prohřeje, ale i potí, takže je možno horkou lázeň nohou použít i jako potní léčbu - pro vyloučení toxických látek z těla

 • Img

  Odstranění zrohovatělé kůže

  Silná ztvrdlá kůže žlutavé barvy a oválného tvaru se často vyskytuje na bříšku prstů nohy a může způsobovat nepohodlí až bolest. Odstraňování a celkové změkčování kůže chodidel působí jako prevence jejího praskání, ale například omezuje i nepříjemný pach nohou.

 • Img

  Stříhání nehtů

  Nehty se stříhají dle potřeby. Nelze úplně stanovit, kdy si nechat nehty stříhat, je to zcela individuální proces. Každému rostou nehty jinou rychlostí. Všeobecně platí, že bychom si je měli stříhat jedenkrát za dva týdny na nohou. Je také důležité, jak si nehty stříháme a čím. Používám kvalitní nůžky, které jsou vyrobené z kvalitní ocely a umožní stříhání nehtů na nohou do rovna, protože nehty na nohou mají tendenci zarůstat. Vyvarujete se nepříjemným záděrám a dalším zraněním.

 • Img

  Ošetření nehtových valů

  Zarůstající nehty trápí mnoho lidí všech věkových kategorií. Nehtové valy jsou oteklé, bolestivé na dotek, někdy i s hnisavou exudací. Klienti nemůžou dobře chodit a špatně se obouvají do uzavřené boty. Příčina není naprosto exaktně známá, ale jako jednu z příčin se považuje anatomické uspořádání nehtových valů, růst nehtu vedoucí pak k mechanickému dráždění kožního valu.

 • Img

  Ošetření kuřích Ok

  Kuří oko je kožní výstupek žluté či žlutošedé barvy, který může být velký až 1 cm. Objevuje se zejména na kloubech a na vystupujících kostech. Bývá dosti bolestivé - příčinou bolesti je čep tvořený ztvrdlou kůží, který tlačí na kost. Pokud kuří oko lehce poškrábete, začne se drolit, zbělá a zdrsní na omak.

 • Img

  Ošetření zarostlých nehtů

  Zarostlé nehty trápí především dospívající. Zde bývá vyvolávajícím mechanizmem často např. chybné zastřižení nehtu (hodně do oblouku), dispozičním faktorem jsou pak často široké nehty. Ty u ostatních prstů sice obvykle nevadí, ale u palců nohou se do prostoru, vymezenému mohutnějšími postranními valy, „nevejdou“, pak po stranách působí nehet jako cizí těleso: dráždí a vyvolává zánět.

 • Img

  Lakování nehtů

  Dokonalou ochranu nehtů představuje lakování. Před úpravou se nehty nejdříve řádně očistí, popřípadě odlakují a zbaví nánosu starého laku. Prostřednictvím podkladových, zpevňujících a fixačních laků se docílí hladké a pevné ochrany nehtu.

 • Img

  modeláž nehtů UV gelem

  Modeláž nehtů na nohou je především trend léta. Takto upravené nožky vypadají vždy krásně. Postup modeláže je stejný jako u rukou s výjimkou nalepení umělých tipů. Modeláž nehtů na nohou je velice vhodná pro zarůstající nehty. Nehty jsou pevnější, krásnější a nedochází k neustálému odlupování či obrušování, jako je tomu u lakované manikúry. Nehty na nohu se tak stávají stále upravenými. Gel lze libovolně lakovat barevnými laky na nehty.

 • Img

  depilace nohou a podpaží

  Depilace cukrovou pastou patří mezi nejjemnější způsoby odstraňování chloupků, protože se jedná o 100 % přírodní produkt složený z cukru, vody a citronu.Je pro vás jako stvořená pokud máte problém se zarůstáním chloupků nebo ekzémy po jiných druzích depilace, např. voskem. Cukrová depilace na rozdíl od vosku nepálí a lze ji použít na všechny partie těla: nohy, obočí, obličej, ruce a jn.. U mužů je rovněž možné depilovat všechny partie kromě vousů.

 • Img

  parafínový zábal

  Parafín je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Parafín prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry.

 • Img

  Peeling chodidel

  Je velmi příjemná procedura,při které se pomocí solných krystalů jemně odstraňuje povrchová vrstva odumřelých buněk. Krystaly soli obsažené v peelingu jsou bohaté na minerály prospěšné lidskému organizmu a přidané éterické oleje vedou k detoxikaci pokožky a hlavně ke zjemnění chodidel.

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde